Liperin kunta Instagramissa Sähköinen asiointi Anna palautetta
Liperin kunta, Keskustie 3, 83100 Liperi, Puh. 013 686 511 Katso yhteystiedot

Kulttuuriyhdistykset

KULTTUURI 2017-18

Lauluyhdistys Divina Musica ry

Pj. Jaana Alander, p. 050 594 1991

jaana.alander@gmail.com

Heidi Mononen, p. 040 719 4106

heidi.mononen@nic.fi

facebook/ lauluyhtye divina musica

Eettisesti Innovatiiviset Kulttuurin Uudistajat EIKU ry

Pj. Seppo Turunen, p. 040 502 3797

srturunen@dnainternet.net

Toiminnanjohtaja ja siht. Paavo Joensalo, p. 0400 838 268

paavo.joensalo@pp.inet.fi

www.eikury.com

Karjalan Mandoliiniseura ry / Sorrento

Orkesterinjohtaja Risto Repo, p. 050 409 1201

Keski-Karjalan musiikkiopisto

rehtori Sirkka-Liisa Röppänen, p. 040 105 4045

sirkka-liisa.roppanen@tohmajarvi.fi

Toimistosihteeri Kaarina Silvennoinen, p. 040 105 4039

musiikkiopisto@tohmajarvi.fi

Kesäsoittajat, p. 040 105 4050

www.tohmajarvi.fi/musiikkiopisto

Keski-Karjalan musiikkiopistossa annetaan opetusta lähes kaikissa soittimissa. Sisältöinä ovat klassinen

musiikki, kansanmusiikki sekä pop/jazz-musiikki. Musiikin harrastamisen voi aloittaa jo

musiikkileikkikoulussa, jonka jälkeen voi hakeutua musiikin perusopetukseen.

Kesäsoittajia voi tilata esiintymään ympäri vuoden erilaisilla kokoonpanoilla.

Käsityöyhdistys Lippi ry

Pj. Heidi Mononen, p. 040 719 4106

heidi.mononen@nic.fi

Siht. Pia Renkonen, p. 050 343 9251

pia.renkonen@gmail.com

lippi.ry@gmail.com

Facebook: käsityöyhdistys lippi ry

Liperin Harrastajateatteri ry / Ristin kesäteatteri

Pj. Asko Ikonen, p. 0400 670 246

asko.p.ikonen@gmail.com

Ritva Ikonen, p. 050 536 8058

ritva-irmeli@hotmail.com

Teatterin numerot: 040 703 7478, 040 703 8447

ristinteatteri@gmail.com

www.ristinkesateatteri.fi

Liperin Mieslaulajat

Kanttori Hannele Sorvari, p. 040 766 0960

hannele.sorvari@evl.fi

Liperin Pelimanniyhdistys

Liperin Laulupelimannit

Pj. Tarja Surakka-Luostarinen, p. 0400 302 791

tarja.luostarinen@pp.inet.fi

Siht. Leena Utriainen, p. 050 3444 524

oldtrafford60@hotmail.com

Liperin seurakunta, kuorotoiminta:

Kanttori Hannele Sorvari, p. 040 766 0960

hannele.sorvari@evl.fi

Kanttori Janne Koskela, p. 040 578 9761

janne.koskela@evl.fi

Liperi-Seura ry

Pj. Pentti Kuokkanen, p. 045 131 5156

pentti.kuokkanen@pp.inet.fi

Siht. Jaana Tarkkonen, p. 040 524 9275

jaana.tarkkonen@hotmail.com

www.liperi-seura.fi

Liperi-Seura ry:n

Komperon kotiseutuosasto

Pj. Antti Mutanen, p. 040 567 7683

antti.mutanen@luke.fi

Siht. Suvi Kaljunen, p. 045 773 10170

suvi.kaljunen@msl.fi

komperon.museo@gmail.com

www.komperonmuseo.fi

Päivilän sanktuarin säätiö

Pj. Sini Manninen, p. 044 307 8994

sinimanninenster@gmail.com,

Siht. Alina Kuusisto, p. 050 528 6056

alina.kuusisto@gmail.com

www.paivila.vuodatus.net

Runo- ja laulumaailma ry

Pj. Silja Nuutinen

nuutinen.silja@gmail.com

Siht. Virpi Eronen, p. 040 825 6858

virpieronen@gmail.com

runojalaulumaailma@gmail.com

Facebook: Runo- ja laulumaailma

Yhdistykseltä voi tilata esityksiä erilaisiin tilaisuuksiin. Valmistamme ohjelman sisällön ja pituuden kuten

toivotte: laulua, musiikkia, runoja ja tilaisuuden juontoja yhdessä sovitun toiveen ja hinnan mukaan. Ota

rohkeasti yhteyttä!

Roukalahden kesäteatteri

p. 040 939 0960

teatteri@roukalahti.fi

www.roukalahti.fi

facebook: Roukalahden kesäteatteri

Sanaratas

Pj. Minna Hoffren, p.045 210 0223

info@sanaratas.net

vastaava sanataideopettaja Riikka Linjama, p. 040 724 7246

info@sanaratas.net

Taipaleen ortodoksinen kirkkokuoro

kanttori Kaisu Potkonen, p. 050 536 7424

kaisu.potkonen@ort.fi

Taipaleen Valistustalon Kulttuuriyhdistys ry

Pj: Timoi Munne, p. 045 102 9900

timoi.munne@pp.inet.fi

Puuttuvatko yhdistyksesi tiedot?

Puuttuvatko yhdistyksesi tiedot esitteestä tai onko niissä tapahtunut muutoksia?

Ilmoita puuttuvat tiedot ja muutokset sähköpostilla 
riitta.linkola(at)liperi.fi.

Tiedoksi järjestöille

Pohjois-Karjalan Sosiaaliturvayhdistys ry:n kansalaisten ja järjestöjen tietoyhteiskunnan kehittämistoiminta KATHY ylläpitää järjestöjen yhteistä sähköistä tiedotusalustaa järjestörekisteri JELLIÄ.

Jellistä löytyvät yli kahdensadan Pohjois-Karjalan alueella toimivan yhdistyksen tiedot.

Lisäksi tapahtumakalenteri välittää ajankohtaista tietoa alueen koulutuksista, kursseista ja tapahtumista. Myös esim. kohtaamispaikoista, avoimista nettipisteistä, vapaaehtoistoiminnasta ja auttavista puhelimista on koottu tietopaketteja.

Jelli on järjestöille ilmainen tiedotuskanava, jota kehitetään koko maakuntaa palvelevaksi tietopankiksi.

Tutustu Jelliin

Liitetiedostot