Liperin kunta Instagramissa Sähköinen asiointi Anna palautetta
Liperin kunta, Keskustie 3, 83100 Liperi, Puh. 013 686 511 Katso yhteystiedot
 

Maaseutuelinkeinopalvelut

Liperin kunnan maaseutuelinkeinopalvelujen yksikkö hoitaa alueen kansallisten ja EU-tukien hallinnon ja siihen liittyvät maaseutuelinkeino- viranomaistehtävät.


Lisäksi tehtäviin kuuluu maaseudun kokonaisvaltainen kehittäminen mm. hanketoiminnan kautta. Voit ottaa meihin yhteyttä maaseudun yritystoiminnan kehittämisasioissa tai muissa maaseudun kehittämisasioissa.

 

Joensuun seudun maaseutupalvelut 

Joensuun seudun maaseutupalvelujen asiakaspalvelupisteissä palvellaan seuraavasti:

Liperi

avoinna arkisin 8-15
Pertti Iivanainen, puh. 040 748 5310, pertti.iivanainen(a)liperi.fi
Eeva Asikainen, puh. 040 630 6353, eeva.asikainen(a)liperi.fi
Käyntiosoite: Tehtaantie 8, 80400 Ylämylly

Juuka

avoinna arkisin 9-15
Alina Koponen, puh. 040 104 2014, alina.koponen(a)juuka.fi
Siiri Ovaskainen, puh. 040 104 2015, siiri.ovaskainen(a)juuka.fi
Käyntiosoite: Poikolantie 1, 83900 Juuka

Outokumpu

avoinna pääsääntöisesti torstaisin, ajanvarauksella
Teuvo Mutanen, puh. 040 104 6107, teuvo.mutanen(a)polvijarvi.fi
Käyntiosoite: Hovilankatu 2, 83501 Outokumpu

Polvijärvi

avoinna arkisin 9-15
Teuvo Mutanen, puh. 040 104 6107, teuvo.mutanen(a)polvijarvi.fi
Kaija Voutilainen, puh. 040 104 6108, kaija.voutilainen(a)polvijarvi.fi
Käyntiosoite: Polvijärventie 12-14, 83700 Polvijärvi

Joensuu
Enon palvelupiste

avoinna ma-ti 9-15
Antti Ryynänen puh. 050 310 9752, antti.ryynanen(a)jns.fi
Käyntiosoite: Kunnantie 2, 81200 Eno

Pyhäselän palvelupiste

avoinna ti-to 9-15
Nina Hiltunen, puh. 040 167 7143, nina.hiltunen(a)liperi.fi
Käyntiosoite: Lastaustie 2, 82200 Hammaslahti

Tuupovaaran palvelupiste

avoinna ke-pe 8-16
Antti Ryynänen, puh. 050 310 9752, antti.ryynanen(a)jns.fi
Käyntiosoite: Virastotie 10, 82730 Tuupovaara

Kontiolahti

avoinna ma ja pe   8-15
Nina Hiltunen, puh. 040 167 7143, nina.hiltunen(a)liperi.fi
Käyntiosoite: Keskuskatu 8, 81100 Kontiolahti

Ilomantsi

avoinna ma-to 8-15
Unto Pirinen, puh. 040 104 3020, unto pirinen(a)ilomantsi.fi
Kaisa Potkonen, puh. 040 104 3021, kaisa.potkonen(a)liperi.fi
Käyntiosoite: Soihtulantie 7, 82900 Ilomantsi

Yhteistoiminta-alueesta tarkemmin kts.http://www.maakaista.fi/

Yhteystiedot

Liperin kunta 
Maaseutuelinkeinopalvelut
Tehtaantie 8, 80400 YLÄMYLLY

Maaseutujohtaja
Pertti Iivanainen
puh. 040 7485 310 
- tukihallinto- ja kehittämisasiat

Maaseutusihteeri
Eeva Asikainen
puh. 040 630 6353
- tukihallintoasiat

Sähköposti: etunimi.sukunimi(at)liperi.fi

Liitetiedostot